درگاه کاربری آموزش ثبت فروشگـاه آموزش خرید مطمئـن
دسته بندی کالا لیست فروشگاه ها کاوش هوشمند پشتیبانی سایت درباره بهانت

قوانیـن و مقـررات

قبل از ایجاد حساب کاربری نسبت به مطالعه دقیق قوانین و مقررات اقدام نمایید.

تعاریف کلـی

مدیـر : آقای میثم شریفی به عنوان مدیر و صاحب امتیاز سامانه هوشمنـد بهانت

بهانت : سامانه استعلام قیمت و معامله کالا با آدرس اختصاصی https://BahaNet.ir که با هدف استعلام قیمت و معامله کالا به صورت تخصصی فعالیت می کند.

پنل مدیریت فروشگاه : پنلی است که از طرف بهانت در اختیار کاربران قرار گرفته و از این طریق می توانند از آن بر اساس چهارچوب قانون استفاده نمایند.

کاربر عادی : کاربری که قصد خرید کالا را دارد. کاربر شخصی حقیقی یا حقوقی است که از خدمات و اطلاعات بهانت استفاده می کند ، کاربر عـادی می تواند دارای حساب کاربری در بهانت باشد و یا حساب کاربری نداشته باشد.

کاربر فروشنـده : شخصی حقیقی یا حقوقی است که کالا های خود را در بستر بهانت می فروشد و حداقل یک فروشگاه ثبت شده در بهانت را دارا می باشد.

شرایط عمـومی

1-1- بازدید از سایت بهانت بدون ایجاد حساب کاربری امکان پذیر است ؛ ولی برای استفاده از خدمات های دیگر باید حساب کاربری ایجاد شود.

1-2- کاربران برای استفاده از خدمات این سامانه ابتدا می بایست نسبت به مطالعه قوانین و مقررات سایت اقدام نمایند و ثبت نام ایشان به منزله قبول این قوانین تلقی خواهد شد.

1-3- بهانت در هر زمان می تواند حساب کاربران خاطی و متخلف را مسدود کرده و موجـودی پنـل آنها را مسترد نماید و در این خصوص ملزم به پاسخگویی نیست و فقط گزارشی از روند و دلیلی را برای کاربر ارسال می کند و کاربر در این خصوص هیچ گونه حقی برای اعتراض (از هر طریق) را ندارد.

پنـل کاربـری (مدیریت فروشگاه)

2-1- شخص حقیقی یا حقوقی می تواند نسبت به ایجاد حساب کاربری در سایت بهانت اقدام نماید.

2-2- آدرس فروشگاه نباید حاوی کلمات مغایر با عرف و شرع جامعه و قوانین باشد.

2-3- هر پنـل کاربـری برای همیشه به صورت رایگـان فعال خواهد بود و بهانت هزینه ای به عنوان اشتراک از کاربران دریافت نمی نماید.

2-4- بهانت می تواند در هر زمان و با اطلاع قبلی و با ارایه دلیل حساب کاربری را بسته و موجـودی پنل آن را مسترد نماید.

2-5- پنل کاربری مختص استفاده شخص ثبت نام کننده است ؛ در صورت ارائه رمز عبور به سایرین و در نتیجه بروز هر گونه اشکال، ایراد، سوءاستفاده، شخص کاربر مسئول خواهد بود.

2-6- تنها اشخاصی که بیش از 12 سال سن دارند و واجد اهلیت قانونی باشند می‌توانند اقدام به ساختن حساب کاربری نمایند.

شرایط استفاده

3-1- کاربر عادی باید اطلاعات زیر را جهت ثبت نام وارد نماید : نام ، نام خانوادگی ، شماره تلفن همراه.

3-2- سامانه بهانت مسئولیتی در قبال عدم انجام تعهدات خود که در نتیجه مواردی خارج از اختیار ، نظیر وقوع بلایای طبیعی ، شرایط غیرعادی ، قطعی کلی شبکه اینترنت و دیتا ، خرابی در هاستینگ ، فیلترینگ و ... باشد ، نخواهد داشت.

3-3- محدویت ارتباط با کاربران بهانت شامل فروشگاه ها ، کاربران عادی و غیره آزاد است و بهانت در این خصوص حق دخالت ، بررسی یا موارد مشابه را نداشته و از این باب نیز مسئولیتی متوجه بهانت نیست.

شرایط استفاده کاربر فروشنـده

4-1- کاربر فروشنـده صرفا کالا هایی می تواند بفروشد که متعلق به وی بوده و یا از صاحب اصلی آن اجازه گرفته شده است.

4-2- در صورت هر گونه تخلف از ناحیه کاربر فروشنده در خصوص جعل ، کپی برداری و موارد مشابه ، بهانت مسئولیتی ندارد.

4-3- تکالیف فروشگاه اینترنتی و رعایت موارد قانونی همچون ارائه فاکتور مورد تایید مراجع ذی ربط به عهده کاربر فروشنـده بوده و بهانت به هیچ عنوان در خصوص کالا و خدمات فروشگاه ها نسبت به ارائه فاکتور اقدام نمی کند.

4-4- تمامی کاربـران فروشنده موظف هستند تنها کالاهایی را در فروشگاه خود ارائه دهند که با قوانین جمهوری اسلامی ایران سازگاری داشته باشد و همچنین حق فروش و ارائه آن کالا برای فروشنده وجود داشته باشد و در صورتی تخطی تمامی عواقب ناشی به عهده کاربر فروشنـده می باشد.

4-5- کاربر فروشنـده با قبول شرایط و مقررات بهانت می پذیرد که کاربران عادی می توانند نسبت به اعلام نظر خود در قسمت مربوط اقدام کنند. تمامی نظرات نمایش داده شده در بخش دیدگاه هواداران فروشگاه ، توسط کاربران درج می شود و بهانت هیچگونه مسئولیتی را در قبال نظرات کاربران را عهده دار نمی باشد.

حریم خصوصی و اطلاعات محرمانه

5-1- سامانه بهانت تمام تلاش خود را جهت حفظ امنیت اطلاعات کاربران بر عهده می گیرد و با به روز ترین فناوری ها، اقدام به حراست از داده ها می نماید.

5-2- اطلاعات اخذ شده از کاربران صرفا جهت بهبود ارائه خدمات، اختصاصی کردن تجربه کاربری، امتیاز دهی به کاربران، پیگیری مطالبات و عودت وجوه در صورت لزوم و هم چنین مکابته و ارتباط با کاربران مورد استفاده قرار می گیرد.

5-3- سامانه بهانت تعهد می کند داده های کاربران جز در مورد کارکرد در همین سامانه ؛ برای مقاصد دیگر به کار نرود.

مسئولیت ها و تعهدات

6-1- بهانت تمام تلاش خود را جهت رضایت کاربران ، رفع اختلافات ایجاد شده در زمان ارائه خدمات می‌کند.

6-2- ماهیت بهانت یک سامانه واسط میان کاربران فرشنده و کاربران عادی در حوزه ارائه خدمات معامله کالا است. بنابراین بهانت یک فروشگاه اینترنتی نیست. فرآیند خرید به صورت مستقیم بین مشتری و فروشنده صورت می گیرد بنابراین بهانت در خصوص صحت ، سلامت و اصالت کالای فروشگاه ها مسئولیتی ندارد.

6-3- بهانت به هیچ عنوان در محتوایی که از طرف کاربر فروشنده در سامانه درج شده ، دخل و تصرفی نکرده و بنا براین کاربر عادی که نسبت به انتخاب و خرید از یک فروشنده خاص اقدام می کند ، طرف قرارداد و حساب با آن فروشنده بوده و بهانت مسئولیتی درباره کیفیت کالا و خدمات ، ارسال ، بسته بندی ، هزینه ها و به طور کلی هر مورد که ناشی از روابط خرید و فروش آنلاین یا حضوری میان خریدار و فروشنده باشد را ندارد.

6-4- بهانت هیچگونه دخالتی در روند کارکرد فروشگاه ها و همچنین ارسال کالا و یا دریافت وجه مابین فروشندگان و خریداران ندارد و متعاقبا هیچگونه مسئولیتی در قبال عملکرد فروشگاه را نیز نمی پذیرد.

6-5- کاربر مشتری صراحتاً تصدیق و موافقت می نماید که استفاده از بهانت جهت معرفی کاربر فروشنده در راستای ارائه خدمات مقایسه قیمت کالا و خدمات می باشد.

نحوه پرداخت به کاربران و تسویه

7-1- رسید پرداخت های کاربران بعد از تایید واریز توسط تیم پشتیبانی ، از طریق پیام الکترونیکی صادر و در پنل کاربران قابل مشاهده است.

7-2- کاربر می پذیرد در صورت پرداخت ناموفق از طریق درگاه بانکی ، شخصا مسئول پیگیری وجه کسر شده از سیستم بانکی مربوطه می باشد و از نظر بهانت ، وجه مذکور پرداخت شده محسوب نمی گردد و بهانت در این خصوص مسئولیتی ندارد.

7-3- در صورت توقف همکاری بهانت با کاربر فروشنده به هر دلیل ، سایت بهانت موظف است موجودی پنـل را به حساب بانکی اعلام شده از سوی کاربر فروشنده ، ظرف مدت 5 روز کاری عودت دهد و با ایشان تسویه نماید.

شرایط غیر فعال سازی حساب کاربری

در صورت بروز هر یک از موارد زیر یا بنا به دستور مقام قضایی ، بهانت می تواند نسبت به غیر فعال سازی حساب کاربری کاربران ، اقدام نماید. بهانت در صورتی که بخواهد نسبت به این امر اقدام نماید ، ابتدا یک اخطار از طریق پیامک به کاربر ارسال می نماید ، در صورت عدم ترتیب اثر وفق اخطار ارسالی ، حساب کاربر غیر فعال می گردد.

1- در صورت نقض هر یک از تعهدات مندرج در قوانین و مقررات سایت
2- در صورت هرگونه فعالیت مغایر با قوانین و مقررات جاری کشور

سایر مقررات

8-1- در صورت تغییر قوانین و مقررات بهانت نسبت به اطلاع رسانی در خصوص آن در پنل کابران اقدام می نماید. از تاریخ بارگزاری قوانین جدید در سایت که برای عموم افراد قابل مشاهده باشد، ادعای عدم اطلاع از قوانین قابل پذیرش نخواهد بود.

8-2- بهانت در قبال عدم دسترسی منظم کاربر به وب سایت و عدم بررسی اعلان ها از سوی کاربران مسئولیتی نخواهد داشت.

8-3- بهانت دسترسی مداوم و بی وقفه به سامانه را تضمین نمی نماید.

8-4- نحوه ارتباط بهانت با کاربران از تماس تلفنی و پیامک و کانال های رسمی آن در نرم افزار های پیام رسان می باشد که لیست آنها در سایت موجود است. کلیه پیام های سامانه صرفا از طرق مذکور ارسال و مشاهده شده تلقی می گردد.

8-5- هرگونه اقدامی از سوی کاربر که منجر به ورود خسارت به شهرت ، اعتبار و دارایی‌های بهانت شود تخلف تلقی خواهد. بهانت این حق را برای خود محفوظ می‌داند که حساب کاربر را مسدود کند و در صورت نیاز ، علیه شخص مذکور اقدام قانونی انجام دهد و حقوق قانونی خود را مطالبه کند.

8-6- تمامی مالکیت سامانه متعلق به مدیـر بهانت بوده و کاربران صرفا حق استفاده از سامانه را در محدوده تعیین شده دارند و هیچ گاه ، هیچ نوع حقی اعم و نه محدود به مالکیت و سایر موارد به کاربران تعلق ندارد.

8-7- کاربر حق ندارد نرم‌افزار یا اسکریپتی با هدف ایندکس گذاری ، مطالعه یا هر گونه فعالیت داده‌کاوی روی سامانه بهانت اجرا کند.

8-8- کلیه اقدامات کاربران در خصوص اقدام به دسترسی غیر مجاز و سایر فعالیت ها که مشمول قانون مجازات رایانه ای یا سایر مقررات کشور گردد، مورد پیگیری قضایی واقع می شود و کاربر متخلف می بایست علاوه بر تحمل مجازات های قانونی تعیین شده نسبت به جبران خسارات وارده به سامانه نیز اقدام نماید.

8-9- در صورتی که کاربر باعث وارد شدن هرگونه ضرر زیانی به بهانت و یا سایر کاربران و یا فروشندگان شود کاربر خاطی ملزم به احقاق تمامی حقوق ضایع شده می باشد.

بهـانت ؛ سامانه استعلام قیمت و معامله کالا SiteMap.xml وبلاگ آموزشیتعرفه خدماتلیست کاربران تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ است.

samandehi enamad zarinpal