ساخت غرفـه بهانت
دستـه بنـدی کالا کاوش هوشمنـد تمام شهـر ها نسخـه پلتفـرم 1.6 دربـاره بهـانت ...

قوانیـن و مقـررات

قبل از ایجاد حساب کاربری نسبت به مطالعه دقیق قوانین و مقررات اقدام نمایید.

تعاریف کلـی

مدیـر : آقای میثم شریفی به عنوان مدیر و صاحب امتیاز سامانه هوشمنـد بهـانت

بهـانت : سامانه تخصصی استعلام قیمت کالا و خدمات با آدرس اختصاصی https://Bahanet.ir که با هدف مقایسه قیمت‌ کالاهای مختلف به صورت تخصصی فعالیت می کند و به کاربر کمک می کند تا از قیمت روز کالا باخبر شده و خریدی مطمئن و مناسب را تجربه کند.

پنل مدیریت غرفـه : پنلی است که از طرف بهـانت در اختیار کاربران اعم از فروشگاه ها یا کاربران عادی قرار گرفته و از این طریق می توانند از آن بر اساس چهارچوب قانون استفاده نمایند.

کاربر عادی : کاربری که قصد استفاده از خدمات مقایسه قیمت ها را دارد. کاربر شخصی حقیقی یا حقوقی است که از خدمات و اطلاعات بهـانت استفاده می کند ، کاربر عـادی می تواند دارای حساب کاربری در بهـانت باشد و یا حساب کاربری نداشته باشد.

کاربر فروشنـده : شخصی حقیقی یا حقوقی است که درخواست ثبت اطلاعات تماس ، محصولات و کالاهای خود در بهـانت را دارد و حداقل یک غرفـه ثبت شده در بهـانت را دارا می باشد.

شرایط عمـومی

1-1- بازدید از سایت بهـانت بدون ایجاد حساب کاربری امکان پذیر است ؛ ولی برای استفاده از خدمات های دیگر باید حساب کاربری ایجاد شود.

1-2- کاربران برای استفاده از خدمات این سامانه ابتدا می بایست نسبت به مطالعه قوانین و مقررات سایت اقدام نمایند و ثبت نام ایشان به منزله قبول این قوانین تلقی خواهد شد.

1-3- بهـانت در هر زمان می تواند حساب کاربران خاطی و متخلف را مسدود کرده و موجـودی پنـل آنها را مسترد نماید و در این خصوص ملزم به پاسخگویی نیست و فقط گزارشی از روند و دلیلی را برای کاربر ارسال می کند و کاربر در این خصوص هیچ گونه حقی برای اعتراض (از هر طریق) را ندارد.

پنـل کاربـری (مدیریت غرفـه)

2-1- شخص حقیقی یا حقوقی می تواند نسبت به ایجاد حساب کاربری در سایت بهـانت اقدام نماید.

2-2- نام کاربری نباید حاوی کلمات مغایر با عرف و شرع جامعه و قوانین باشد.

2-3- هر پنـل کاربـری برای همیشه به صورت رایگـان فعال خواهد بود و بهـانت هزینه ای به عنوان اشتراک از کاربران دریافت نمی نماید.

2-4- بهـانت می تواند در هر زمان و با اطلاع قبلی و با ارایه دلیل حساب کاربری را بسته و موجـودی پنل آن را مسترد نماید.

2-5- پنل کاربری مختص استفاده شخص ثبت نام کننده است ؛ در صورت ارائه نام کاربری و رمز عبور به سایرین و در نتیجه بروز هر گونه اشکال، ایراد، سوءاستفاده، شخص کاربر مسئول خواهد بود.

2-6- مسئولیت حفظ و نگهداری از نام کاربری ، رمز عبور و آدرس ایمیل با کاربران بوده و کاربران مکلف اند در صورت فراموشی ، مفقود شدن یا سرقت اطلاعات حساب کاربری ، از طریق ارتباط با پشتیبانی ، سامانه بهـانت را در جریان قرار دهند.

2-7- تنها اشخاصی که بیش از ۱۸ سال سن دارند و واجد اهلیت قانونی باشند می‌توانند اقدام به ساختن حساب کاربری نمایند.

شرایط استفاده

3-1- کاربر عادی باید اطلاعات زیر را جهت ثبت نام وارد نماید : نام ، نام خانوادگی ، ایمیل ، شماره موبایل.

3-2- سامانه بهـانت مسئولیتی در قبال عدم انجام تعهدات خود که در نتیجه مواردی خارج از اختیار ، نظیر وقوع بلایای طبیعی ، شرایط غیرعادی ، قطعی کلی شبکه اینترنت و دیتا ، خرابی در هاستینگ ، فیلترینگ و ... باشد ، نخواهد داشت.

3-3- محدویت ارتباط با کاربران بهـانت شامل غرفـه ها ، کاربران عادی و غیره آزاد است و بهـانت در این خصوص حق دخالت ، بررسی یا موارد مشابه را نداشته و از این باب نیز مسئولیتی متوجه بهـانت نیست.

شرایط استفاده کاربر فروشنـده

4-1- کاربر فروشنـده می بایست فروشگاه اینترنتی دارای نماد اعتماد الکترونیک و یا فروشگاه فیزیکی دارای پروانه کسب داشته باشد.

4-2- ملاک احراز مجوز ، بر مبنای عرف و به طور مثال از طریق کلیک بر روی لوگوی اینماد و مشاهده اطلاعات مجوز است. بنابراین در صورت هرگونه تخلف از ناحیه کاربر فروشنده در خصوص جعل مجوز و موارد مشابه ، بهـانت مسئولیتی ندارد.

4-3- تکالیف فروشگاه اینترنتی و رعایت موارد قانونی همچون ارائه فاکتور مورد تایید مراجع ذی ربط به عهده کاربر فروشنـده بوده و بهـانت به هیچ عنوان در خصوص کالا و خدمات غرفـه ها نسبت به ارائه فاکتور اقدام نمی کند.

4-4- تمامی کاربـران فروشنده موظف هستند تنها کالاهایی را در غرفـه خود ارائه دهند که با قوانین جمهوری اسلامی ایران سازگاری داشته باشد و همچنین حق فروش و ارائه آن کالا برای فروشنده وجود داشته باشد و در صورتی تخطی تمامی عواقب ناشی به عهده کاربر فروشنـده می باشد.

4-5- کاربر فروشنـده با قبول شرایط و مقررات بهـانت می پذیرد که کاربران عادی می توانند نسبت به اعلام نظر خود در قسمت مربوط اقدام کنند. تمامی نظرات نمایش داده شده در بهـانت در بخش ارتباط آنلاین با فروشنده ، توسط کاربران درج می شود و بهـانت هیچگونه مسئولیتی را در قبال نظرات کاربران را عهده دار نمی باشد.

حریم خصوصی و اطلاعات محرمانه

5-1- سامانه بهـانت تمام تلاش خود را جهت حفظ امنیت اطلاعات کاربران بر عهده می گیرد و با به روز ترین فناوری ها، اقدام به حراست از داده ها می نماید.

5-2- اطلاعات اخذ شده از کاربران صرفا جهت بهبود ارائه خدمات، اختصاصی کردن تجربه کاربری، امتیاز دهی به کاربران، پیگیری مطالبات و عودت وجوه در صورت لزوم و هم چنین مکابته و ارتباط با کاربران مورد استفاده قرار می گیرد.

5-3- سامانه بهـانت تعهد می کند داده های کاربران جز در مورد کارکرد در همین سامانه ؛ برای مقاصد دیگر به کار نرود.

مسئولیت ها و تعهدات

6-1- بهانت تمام تلاش خود را جهت رضایت کاربران ، رفع اختلافات ایجاد شده در زمان ارائه خدمات می‌کند.

6-2- ماهیت بهانت یک سامانه واسط میان کاربران فرشنده و کاربران عادی در حوزه ایجاد یک موتور جستجو جهت فراهم آوردن امکان مقایسه قیمت انواع کالا و خدمات با یکدیگر است. بنابراین بهانت یک فروشگاه اینترنتی نیست. خرید به صورت مستقیم از فروشگاه اینترنتی صورت می گیرد بنابراین بهانت در خصوص صحت ، سلامت و اصالت کالای فروشگاه ها مسئولیتی ندارد.

6-3- بهانت به هیچ عنوان در محتوایی که از طرف کاربر فروشنده در سامانه درج شده ، دخل و تصرفی نکرده و بنا براین کاربر عادی که نسبت به انتخاب و خرید از یک فروشنده خاص اقدام می کند ، طرف قرارداد و حساب با آن فروشنده بوده و بهانت مسئولیتی درباره کیفیت کالا و خدمات ، ارسال ، بسته بندی ، هزینه ها و به طور کلی هر مورد که ناشی از روابط خرید و فروش آنلاین یا حضوری میان خریدار و فروشنده باشد را ندارد.

6-4- بهانت هیچگونه دخالتی در روند کارکرد غرفـه ها و همچنین ارسال کالا و یا دریافت وجه مابین فروشندگان و خریداران ندارد و متعاقبا هیچگونه مسئولیتی در قبال عملکرد غرفـه را نیز نمی پذیرد.

6-5- کاربر مشتری صراحتاً تصدیق و موافقت می نماید که استفاده از بهانت جهت معرفی کاربر فروشنده در راستای ارائه خدمات مقایسه قیمت کالا و خدمات می باشد.

6-6- واحد پشتبانی سامانه به صورت 24 ساعته به صورت ارسال ایمیل و در ساعات اداری به صورت تلفنی و از طریق نرم افزارهای پیام رسان مختلف ، نسبت به رفع مشکلات کاربران اقدام می نماید.

نحوه پرداخت به کاربران و تسویه (در صورت وجود)

7-1- رسید پرداخت های کاربران بعد از تایید واریز توسط تیم پشتیبانی ، از طریق پیام الکترونیکی صادر و در پنل کاربران قابل مشاهده است.

7-2- کاربر می پذیرد در صورت پرداخت ناموفق از طریق درگاه بانکی ، شخصا مسئول پیگیری وجه کسر شده از سیستم بانکی مربوطه می باشد و از نظر بهانت ، وجه مذکور پرداخت شده محسوب نمی گردد و بهانت در این خصوص مسئولیتی ندارد.

7-3- در صورت توقف همکاری بهانت با کاربر فروشنده به هر دلیل ، سایت بهانت موظف است موجودی پنـل را به حساب بانکی اعلام شده از سوی کاربر فروشنده ، ظرف مدت 5 روز کاری عودت دهد و با ایشان تسویه نماید.

شرایط غیر فعال سازی حساب کاربری

در صورت بروز هر یک از وارد زیر یا بنا به دستور مقام قضایی ، بهانت می تواند نسبت به غیر فعال سازی حساب کاربری کاربران ، اقدام نماید. بهانت در صورتی که بخواهد نسبت به این امر اقدام نماید ، ابتدا یک اخطار از طریق ایمیل به کاربر ارسال می نماید ، در صورت عدم ترتیب اثر وفق اخطار ارسالی ، حساب کاربر غیر فعال می گردد.

1- در صورت نقض هر یک از تعهدات مندرج در قوانین و مقررات سایت

2- در صورت هرگونه فعالیت مغایر با قوانین و مقررات جاری کشور

سایر مقررات

8-1- در صورت تغییر قوانین و مقررات بهانت نسبت به اطلاع رسانی در خصوص آن در پنل کابران اقدام می نماید. از تاریخ بارگزاری قوانین جدید در سایت که برای عموم افراد قابل مشاهده باشد، ادعای عدم اطلاع از قوانین قابل پذیرش نخواهد بود.

8-2- بهـانت در قبال عدم دسترسی منظم کاربر به وب سایت و عدم بررسی اعلان ها از سوی کاربران مسئولیتی نخواهد داشت.

8-3- بهـانت دسترسی مداوم و بی وقفه به سامانه را تضمین نمی نماید.

8-4- نحوه ارتباط بهـانت با کاربران از تماس تلفنی و پیامک و کانال های رسمی آن در نرم افزار های پیام رسان می باشد که لیست آنها در سایت موجود است. کلیه پیام های سامانه صرفا از طرق مذکور ارسال و مشاهده شده تلقی می گردد.

8-5- هرگونه اقدامی از سوی کاربر که منجر به ورود خسارت به شهرت ، اعتبار و دارایی‌های بهـانت شود تخلف تلقی خواهد. بهـانت این حق را برای خود محفوظ می‌داند که حساب کاربر را مسدود کند و در صورت نیاز ، علیه شخص مذکور اقدام قانونی انجام دهد و حقوق قانونی خود را مطالبه کند.

8-6- تمامی مالکیت سامانه متعلق به مدیـر بهـانت بوده و کاربران صرفا حق استفاده از سامانه را در محدوده تعیین شده دارند و هیچ گاه ، هیچ نوع حقی اعم و نه محدود به مالکیت و سایر موارد به کاربران تعلق ندارد.

8-7- کاربر حق ندارد نرم‌افزار یا اسکریپتی با هدف ایندکس گذاری ، مطالعه یا هر گونه فعالیت داده‌کاوی روی سامانه بهـانت اجرا کند.

8-8- کلیه اقدامات کاربران در خصوص اقدام به دسترسی غیر مجاز و سایر فعالیت ها که مشمول قانون مجازات رایانه ای یا سایر مقررات کشور گردد، مورد پیگیری قضایی واقع می شود و کاربر متخلف می بایست علاوه بر تحمل مجازات های قانونی تعیین شده نسبت به جبران خسارات وارده به سامانه نیز اقدام نماید.

8-9- در صورتی که کاربر باعث وارد شدن هرگونه ضرر زیانی به بهـانت و یا سایر کاربران و یا فروشندگان شود کاربر خاطی ملزم به احقاق تمامی حقوق ضایع شده می باشد.


تعداد بازدید : 317

 


بهـانت ؛ سامانه تخصصی استعلام قیمت کالا و خدمات

تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ است ؛SiteMap.xml

پشتیبانی واتسـاپ : 4210 757 0922

bahanet.ir


enamad samandehi